Suplementy diety – cóż to jest?

Pod pojęciem SUPLEMENTY DIETY kryje się bardzo szeroki zakres różnego rodzaju żywności jak i dodatków żywnościowych. Za suplementy diety ogólnie uważa się wzbogacone produkty spożywcze oraz tabletki, kapsułki, soki, żele itp. produkty, których spożycie przynosi większe korzyści zdrowotne, niż te wynikające z normalnej diety.

Udowodniono naukowo, że zdrowie człowieka, długości i jakości jego życia jest w dużym stopniu powiązana z jakością pokarmu, który spożywa. Według najnowszych danych naukowych dla normalnego funkcjonowania każdej komórki ludzkiego organizmu niezbędnych jest ponad 90 różnego rodzaju mikroskładników.

Większość z nas spożywa mniej niż połowę zalecanej dziennej dawki mikroelementów, makroelementów, witamin i minerałów. W naszym organizmie brakuje m.in. wapnia, magnezu, cynku, selenu, kwasu foliowego, witamin C, B6, B12, E i wiele innych. Współczesny styl życia i ciągły brak czasu powoduje, że coraz częściej zmuszeni jesteśmy korzystać z żywności wysoko przetworzonej, która zazwyczaj pozbawiona jest wielu cennych składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Z oczywistych względów powinniśmy uzupełniać nasza dietę o brakujące lub występujące w niewystarczającej ilości witaminy, minerały, błonnik pokarmowy, nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3, omega-6, omega-9) i antyoksydanty, których brak powoduje większość chorób, z którymi borykają się obecne pokolenia.

Nieprawidłowe odżywianie jest jedną z głównych przyczyn większości chorób cywilizacyjnych na całym globie. W krajach słabo rozwiniętych dieta ich mieszkańców jest z reguły uboga w kalorie i inne składniki odżywcze, co powoduje ogólne wychudzenie i brak siły. Natomiast w krajach bogatszych i bardziej rozwiniętych powszechnym zjawiskiem staje się obżarstwo, co prowadzi do nadmiernej wagę i otyłość całego społeczeństwa. Jak wiemy w skutek otyłości powstaje wiele chorób, które maja bezpośredni wpływ na długość i jakość życia a także na ogólny stan zdrowia.

W dzisiejszych czasach suplementacja jest wręcz nie zbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia całego ludzkiego organizmu. Używanie wysokiej klasy naturalnych suplementów diety wytwarzanych z nieskażonych i pełnowartościowych ziół, warzyw i owoców daje pewność, że zapewnimy sobie wszystkie niezbędne substancje odżywcze, których potrzebuje nasz organizm, aby mógł sam walczyć i skutecznie przezwyciężać większość chorób XX i XXI wieku.

To, co spożywamy i w jakich ilościach ma bezpośredni wpływ na to jak długo będziemy żyli i jakim zdrowiem będziemy się cieszyć. Reasumując – JEDZENIE MA ZNACZENIE…

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=tdGNOnwJhZw]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_EpIGWQcr4o]

MBCareer.net

Facebook Comments

2 thoughts on “Suplementy diety – cóż to jest?

 1. Tak, to prawda “JEDZENIE MA ZNACZENIE”. Nie zapominajmy również o wodzie, która także odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Nie każdy jednak ma możliwość picia wody wysokiej jakości. Jest na to sposób, by taką wodę mieć w zasięgu ręki, zawsze i wszędzie, a jest to saszetka X2O, która zamienia wodę pitną, na wysokiej jakości wodę Pozdrawiam Maria

  1. Pani Mario, woda faktycznie jest niezmiernie ważna, jeśli chodzi o odżywianie, ale żadna cudowna saszetka jej nie zmieni. Można oczywiście sztucznie wzbogacić naszą kranówkę o jakieś tam minerały itp., czy też oczyścić z różnych świństw, które się w niej znajdują, ale to nie zmieni istotnie jej roli dla organizmu.
   Najzdrowszą dla naszego organizmu wodą jest woda źródlana, która przechodzi przez setki metrów warstw skorupy ziemskie oczyszczając się i wzbogacając swój skład o naturalne minerału i jest zupełnie pozbawiona zanieczyszczeń. To jest płyn, który jest życiodajny dla ludzkiego organizmu. Większość z nas niestety może tylko pomarzyć o takiej źródlanej wodzie. Ja osobiście mam możliwość od czasu do czasu posmakować tego „cudownego napoju”, mam znajomych, u których na ich działce tryska takie źródełko.
   Kiedyś właśnie ten znajomy powiedziała mi jak można sprawdzić czy woda jest czysta.
   Kazał zabrać mi ze sobą słoik tej swojej wody i postawić pod przykryciem, (ale nie szczelnie zamkniętą, tylko nakrytą tak, aby nie dostawał się do niej kurz) i czekać, co się z nią będzie działo… i czekałem. Czekałem 1 miesiąc, czekałem 2 i 3 miesiące i nic, woda się nie zmieniała. Nie zmieniała swojego wyglądu, koloru ani smaku, kompletnie się z nią nic nie działo. To jest właśnie oznaka, że woda jest zupełnie czysta.
   Proszę zrobić sobie taki test z kranówką, lub też z kranówką po dodaniu Pani „cudownej saszetki”. Jeśli uzyska Pani taki rezultat jak ja z wodą od mojego znajomego to zamawiam u Pani zapas tych saszetek na cały rok. Proszę dać znać jak będzie po teście.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *