BLOGOSFERAZDROWIE

Suplementy diety – cóż to jest?

Pod pojęciem SUPLEMENTY DIETY kryje się bardzo szeroki zakres różnego rodzaju żywności jak i dodatków żywnościowych. Za suplementy diety ogólnie uważa się wzbogacone produkty spożywcze oraz tabletki, kapsułki, soki, żele itp. produkty, których spożycie przynosi większe korzyści zdrowotne, niż te wynikające z normalnej diety.

Udowodniono naukowo, że zdrowie człowieka, długości i jakości jego życia jest w dużym stopniu powiązana z jakością pokarmu, który spożywa. Według najnowszych danych naukowych dla normalnego funkcjonowania każdej komórki ludzkiego organizmu niezbędnych jest ponad 90 różnego rodzaju mikroskładników.

Większość z nas spożywa mniej niż połowę zalecanej dziennej dawki mikroelementów, makroelementów, witamin i minerałów. W naszym organizmie brakuje m.in. wapnia, magnezu, cynku, selenu, kwasu foliowego, witamin C, B6, B12, E i wiele innych. Współczesny styl życia i ciągły brak czasu powoduje, że coraz częściej zmuszeni jesteśmy korzystać z żywności wysoko przetworzonej, która zazwyczaj pozbawiona jest wielu cennych składników odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Z oczywistych względów powinniśmy uzupełniać nasza dietę o brakujące lub występujące w niewystarczającej ilości witaminy, minerały, błonnik pokarmowy, nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3, omega-6, omega-9) i antyoksydanty, których brak powoduje większość chorób, z którymi borykają się obecne pokolenia.

Nieprawidłowe odżywianie jest jedną z głównych przyczyn większości chorób cywilizacyjnych na całym globie. W krajach słabo rozwiniętych dieta ich mieszkańców jest z reguły uboga w kalorie i inne składniki odżywcze, co powoduje ogólne wychudzenie i brak siły. Natomiast w krajach bogatszych i bardziej rozwiniętych powszechnym zjawiskiem staje się obżarstwo, co prowadzi do nadmiernej wagę i otyłość całego społeczeństwa. Jak wiemy w skutek otyłości powstaje wiele chorób, które maja bezpośredni wpływ na długość i jakość życia a także na ogólny stan zdrowia.

W dzisiejszych czasach suplementacja jest wręcz nie zbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia całego ludzkiego organizmu. Używanie wysokiej klasy naturalnych suplementów diety wytwarzanych z nieskażonych i pełnowartościowych ziół, warzyw i owoców daje pewność, że zapewnimy sobie wszystkie niezbędne substancje odżywcze, których potrzebuje nasz organizm, aby mógł sam walczyć i skutecznie przezwyciężać większość chorób XX i XXI wieku.

To, co spożywamy i w jakich ilościach ma bezpośredni wpływ na to jak długo będziemy żyli i jakim zdrowiem będziemy się cieszyć. Reasumując – JEDZENIE MA ZNACZENIE…

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=tdGNOnwJhZw]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_EpIGWQcr4o]

MBCareer.net

Facebook Comments

2 thoughts on “Suplementy diety – cóż to jest?

 1. Tak, to prawda “JEDZENIE MA ZNACZENIE”. Nie zapominajmy również o wodzie, która także odgrywa ważną rolę w naszym organizmie. Nie każdy jednak ma możliwość picia wody wysokiej jakości. Jest na to sposób, by taką wodę mieć w zasięgu ręki, zawsze i wszędzie, a jest to saszetka X2O, która zamienia wodę pitną, na wysokiej jakości wodę Pozdrawiam Maria

  1. Pani Mario, woda faktycznie jest niezmiernie ważna, jeśli chodzi o odżywianie, ale żadna cudowna saszetka jej nie zmieni. Można oczywiście sztucznie wzbogacić naszą kranówkę o jakieś tam minerały itp., czy też oczyścić z różnych świństw, które się w niej znajdują, ale to nie zmieni istotnie jej roli dla organizmu.
   Najzdrowszą dla naszego organizmu wodą jest woda źródlana, która przechodzi przez setki metrów warstw skorupy ziemskie oczyszczając się i wzbogacając swój skład o naturalne minerału i jest zupełnie pozbawiona zanieczyszczeń. To jest płyn, który jest życiodajny dla ludzkiego organizmu. Większość z nas niestety może tylko pomarzyć o takiej źródlanej wodzie. Ja osobiście mam możliwość od czasu do czasu posmakować tego „cudownego napoju”, mam znajomych, u których na ich działce tryska takie źródełko.
   Kiedyś właśnie ten znajomy powiedziała mi jak można sprawdzić czy woda jest czysta.
   Kazał zabrać mi ze sobą słoik tej swojej wody i postawić pod przykryciem, (ale nie szczelnie zamkniętą, tylko nakrytą tak, aby nie dostawał się do niej kurz) i czekać, co się z nią będzie działo… i czekałem. Czekałem 1 miesiąc, czekałem 2 i 3 miesiące i nic, woda się nie zmieniała. Nie zmieniała swojego wyglądu, koloru ani smaku, kompletnie się z nią nic nie działo. To jest właśnie oznaka, że woda jest zupełnie czysta.
   Proszę zrobić sobie taki test z kranówką, lub też z kranówką po dodaniu Pani „cudownej saszetki”. Jeśli uzyska Pani taki rezultat jak ja z wodą od mojego znajomego to zamawiam u Pani zapas tych saszetek na cały rok. Proszę dać znać jak będzie po teście.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *