Multi Level Marketing – jak to jest…

Multi Level Marketing, czyli Marketing Wielopoziomowy inaczej nazywany

 

Marketingiem Sieciowym.Ta branża w ostatnich latach zaczy

na być coraz bardziej uznawan

ą przez świat biznesu na wszystkich kontynentach. Największy rozwój marketingu sieciowego odnotowano w Stanach Zjednoczonych i Japonii,

w tych krajach Marketing Sieciowy uznawany jest za normalną gałąź przemysłu, która produkuje kilkadziesiąt miliardów obrotu rocznie.

W ostatnich kilku latach także w wielu dobrze rozwiniętych gospodarczo krajach Europy takich jak Niemcy, Austria, Francja czy też w Australii i Rosji odnotowano duży wzrost tego modelu biznesu. Obecna fala kryzysu nie ma wpływu na rozwój Marketingu Sieciowego a nawet wręcz przeciwnie do marketingu sieciowego wchodzi wiele nowych osób dotąd pracujących w tradycyjnym biznesie, upatrując właśnie w Marketingu Sieciowym lekarstwa na kryzys. I maja rację Marketing Sieciowy to branża, która nie boji się kryzysu gdyż działa na całkiem innych zasadach niż tradycyjny biznes. I tu tkwi cały fenomen tej branży.

Marketing Sieciowy to biznes, któr

y tak naprawdę znany jest od ponad stu. Problem polega na tym, że jest to tak proste, że większości ludziom wydaje się nienormalne. MLM, bo tak w skrócie mówimy o Marketingu Sieciowym to sposób na biznes, w którym pracujemy mądrze a nie ciężko. W MLM pracujemy dla siebie, ale nie sami, jesteśmy wynagradzani nie tylko za swoją pracę, ale i za pracę swojego zespołu ludzi, którym pomagamy budować ich własny biznes. Według mnie ten model biznesu jest najbardziej sprawiedliwym i najbardziej rzetelnym sposobem wynagradzania ludzi za ich pracę. W Marketingu Sieciowym pracujemy w grupie i tylko w grupie możemy osiągnąć sukces. W tej branży nie ma konkurentów są tylko partnerzy, partnerzy, na których zawsze możemy liczyć gdyż oni sami maja swój własny interes w tym, aby pomóc nam w jak najlepszym rozwijaniu naszego własnego biznesu.

Jak mówią sondaże branża Marketingu Sieciowego produkuje obecnie najwięcej milionerów i właśnie

w tej branży ludzie dochodzą najszybciej do bogactwa i niezależności finansowej. W Stanach Zjednoczonych już od kilkunastu lat Marketing Sieciowy jest jednym z przedmiotów wykładanych na wielu uczelniach i uniwersytetach. Tę branżę rekomendują, jako sprawdzony model biznesowy czołowi eksperci do spraw doradztwa biznesowego tacy jak – Donald Trump i Robert Kiyosaki, Paul Zane Pilzer, Warren Buffett, dr. Charles King czy też Amerykański Prezydent Bill Clinton.

Marketing Sieciowy to biznes oferujący szereg korzyści, które nie występują w żadnym innym modelu zarabiania pieniędzy.

Możesz zacząć na ćwierć lub pół etatu, pracując po godzinach i w wolnym czasie, kontynuując to, co robiłeś dotychczas, w ten sposób nie narażasz siebie i swojej rodziny na stres związany z brakiem stałego dochodu.

To ty decydujesz, z kim będzie

sz chciał pracować i kogo wybierzesz do swego zespołu.

W przeciwieństwie do tradycyjnego biznesu gdzie, aby rozpocząć działalność musiałbyś wyłożyć kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych w marketingu sieciowym możesz zacząć za ułamek tej kwoty lub praktycznie bez żadnych większych inwestycji.

– Możesz skorzystać z wielu ulg pod

atkowych i dotacji.

– Biznes ten prowadzisz dla siebie, ale przy wsparciu i pomocy innych bardzie doświadczonych partnerów, którzy mają swój interes w tym abyś Ty sam odniósł sukces.

– Nieograniczone możliwości uzyskania stałego pasywnego emerytalnego dochodu  poprzez Twoje działania w pomaganiu innym w osiągnięciu sukcesu.

– Czekają cię podróże, awanse i wyróżnienia, których najprawdopodobniej nie uświadczysz, gdy będziesz pracować na etacie lub prowadził tradycyjny biznes.

Pamiętaj to ty sam decydujesz czy chcesz wyrwać się z tak zwanego „wyścigu szczurów”, który ciągle trwa w starym modelu biznesu i jest regułą w pracy na etacie. Jeśli czegoś nie zmienisz w swoim życiu to do końca swoich dni będziesz ganiał w kółko i w kółko jak chomik w kołowrotku. Jeśli już zrozumiałeś jak to jest z tym Marketingu Si

eciowym to musisz jeszcze wiedzieć, że aby w tym modelu zacząć musisz wybrać sobie firmę, z którą będziesz współpracować.

Abyś miał pewność, że z tą firmą możesz odnieść sukces powinna ona spełnić pięć podstawowych warunków, czyli powinna być jak to się mówi pięciogwiazdkową firmą:

– zarządzana i kierownictwo tej firmy musi składać się z ludzi, którzy mają doświadczenie i wiedzą jak robić ten biznes.

– najlepiej, aby ta firma była w stadium początkowego rozwoju i aby ten rozwój zmierzał w odpowiednim kierunku i na odpowiednim poziomie. Czas, w którym Ty wejdziesz do takiej firm

y będzie znaczącym elementem, który może działać na korzyść tego abyś ty mógł w tej, firmie rozwijać się i dążyć do swojego sukcesu

– musi być produkt, który jest unikalny i konsumowany, produkt, który będzie spełniał  oczekiwania rynku i trafiał w ogólnie panujące trendy.

– firma, którą wybierzesz musi posiadać odpowiedni plan wynagrodzeń zwany „Planem Marketingowym”, który w odpowiedni sposób będzie Cię wynagradzał i motywował do działania.

– i najważniejsza rzecz, bez której nie będziesz w stanie osiągniecie swojego sukcesu, to Twoja wiara w to, co

robisz, w firmę, którą wybrałeś i w produkt, który będziesz polecał i promował. Musisz być po prostu głęboko zmotywowany do tego, co robisz.  Musisz być pewien w stu procentach, że dokonałeś właściwego wyboru.

Jeśli wszystkie te pięć warunków spełni Twój biznes to mogę Cię zapewnić, że odniesiesz sukces.


MBCareer.net

Facebook Comments

5 thoughts on “Multi Level Marketing – jak to jest…

 1. No tak, tylko, że w moim przypadku – maszyn szwalniczych, marketing sieciowy ma się ciężko, większość z naszych klientów to – małe i średnie szwalnicze, których z sieci łatwo nie wygrzebać, nie mówiąc już o mailach, reklamy banerowe ni jak się mają do tego wszystkiego, marketing w sieci najłatwiej skierować w produkty dla mas.

  1. Halo, Moim zdaniem powinieneś wstawić więcej reklam na swoim blogu względnie zacząć zarabiać poprzez różne metody, jakie możesz wyszperać na moim blogu. Pożądane byłoby także zapisać się na prezentację Eurypton. Jest to innowacyjny projekt, który powstał nie dawno a, także zaczyna zajmować całą Polskę. Nie bądź gorszy i wykorzystaj okazję jaką Tobie daję.

   1. Dzięki Pawle za sugestię, ale mój blog nie służy bezpośrednio zarabiania i nigdy nie będzie słupem ogłoszeniowo – reklamowym. Działam w MLM opartym na pracy w realu, a internet to dla mnie tylko jedno z narzędzi, i taką role pełni mój blog.
    „Nie bądź gorszy i wykorzystaj okazję, jaką Tobie daję” – Twoja, jak ty to nazywasz „okazja” Pawle, nie jest okazją dla wszystkich, w tym także i nie dla mnie. Pamiętaj, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a to, co Tobie odpowiada, innym może być nie do przyjęcia, …i nie znaczy to, że ci inni są od Ciebie gorsi, może być tak, że jest całkiem odwrotnie.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *