Dobra rada

Zaczynając swoja przygodę z Network Marketingiem spędziłem wiele wieczorów nad tzn. lekturę MLM.
Zapoznałem się z większością publikacji, które traktowane są, jako bestsellery i ogólnie uważa się je za obowiązkowe do przeczytania dla każdej osoby, która chce zajmować się MLM. Wiedza, jaką zdobyłem wydawała mi się oszałamiająca i sądziłem, że wiem już wszystko, co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces w MLM. Przyszedł czas na realizacje planów i wprowadzenie w życie zdobytej wiedzy. Szybko zrozumiałem, że to, czego dowiedziałam się z lektury to tylko sucha teoria a jak to w życiu bywa od teorii do praktyki daleka droga.

Ludzie, z którymi rozpocząłem współpracę okazali się świetnymi praktykami i oni właśnie pokazali mi prawdziwy sposób na MLM. Pod ich opieką i z ich wsparciem zacząłem budować sukcesywnie rozwijający się biznes. Wiedza, jaką mi przekazali stała się dla mnie kamieniem milowym w dalszych działaniach w Network Marketingu. Dzięki nim znalazłem odpowiedź na pytanie, które nurtowało mnie od samego początku mojej styczności z MLM.

Dlaczego tak małej liczbie osób wchodzącym do Marketingu Sieciowego udaje się odnieść dużych sukcesów?

Zrozumiałem, że większość z ludzi zajmujących się MLM zapomina o najważniejszej rzeczy, która jest fundamentem każdego porządnie rozwijanego się biznesu opartego na systemie Marketingu Sieciowego. Wszyscy oni zapominają o SPONSORZE.
Kiedy teraz ponownie czytam te lektury, którą wcześniej uważałem za bezcenne, widzę, że większość z nich została napisana przez teoretyków MLM-u. Mniemam, że autorzy tych książek nigdy nic sensownego w MLM nie osiągnęły i nie wykreowały żadnego Lidera. Wiem, że sama teoria nie wystarczy i mogę teraz powiedzieć z pełnym przekonaniem, że gdybym oparł swoje działanie tylko na tym, czego dowiedziałem się z książek nie było by mnie już w MLM.

Martwi mnie także to, że dzięki rzekomej wiedzy autorów tych podręczników wielu straci szansę na prawdziwy sukces w Network Marketingu. Wszyscy oni piszą jak ważna jest firma, którą się wybierze, jak ważna jest stabilność tej firmy, że produkt musi być wysokiej jakości, że musimy mieć dostęp do systemu wsparcia i firmowych szkoleń itd. Tak to wszystko jest naprawdę bardzo ważne, ale to nie wszystko. Większość z nich zapomina o roli, jaką w tym całym systemie odgrywa SPONSOR.

Jeśli nie będziesz miał odpowiedniej osoby – MENTORA, która dzięki swojemu doświadczeniu będzie mogła pokazać Ci jak masz prowadzić ten biznes i jak uniknąć błędów, które popełnia 95% początkujących w MLM-ie, to śmiem twierdzić, że nic nie zdziałasz w tej branży.

System MLM opiera się na ustalonych krokach, które musisz spełnić przechodząc przez każdy z nich, aby osiągnąć tzw. sukces. Aby poznać te kroki i przejść przez nie w sposób prawidłowy musisz od kogoś otrzymać informacje, jak tego dokonać. Potrzebujesz po prostu instrukcji, instrukcji obsługi systemu MLM.
Gdzie ją znaleźć? Czy myślisz, że znajdziesz ją w książkach?
A może znajdziesz ją na szkoleniach i firmowych konferencjach? Nie żartuj. Chyba w to nie wierzysz?
Jeśli nie będziesz miał dobrego Mentora, który pokieruje Tobą i pokaże ci odpowiednią drogę, to Twoje działania ograniczą się do zapisywania ludzi do współpracy z firmą i zakupu produktów.
Czy myślisz, że taki schemat może doprowadzić Cię do sukcesu w Marketingu Sieciowym?
Jeśli tak to powiem Ci prosto w oczy, jesteś w błędzie.

Multi Level Marketing to biznes polegający na współpracy i opierający się na kontaktach między ludźmi. Czy wiesz, co powinieneś zrobić, aby właśnie ta współpraca podążała w odpowiednim kierunku, gwarantując wzrost całej Twojej organizacji, którą będziesz tworzył i dla której Ty kiedyś będziesz Mentorem? Jak wyglądać będzie Twój przyszły biznes, jeśli na samym początku pójdziesz w nie odpowiednim kierunku? Czy nie uważasz, że potrzebujesz konkretnej instrukcji działania?

Zastanów się. Jeśli kupiłeś sobie nowy telefon komórkowy bardzo dobrej marki, który posiada bardzo wiele nowoczesnych funkcji, których nie miałeś w swoim starym telefonie to, co zrobisz aby zapoznać się z możliwościami tego telefonu? Czy będziesz sam metodą prób i błędów dochodził do tego, co ten telefon potrafi? Myślę, że nie. Zapewne sięgniesz po załączoną instrukcję obsługi, która szybko i w zrozumiały sposób pozwoli Ci poznać wszystkie walory Twojego nowego telefonu. Podobnie jest i z marketingiem sieciowym, jeśli nie wiesz jak się do niego zabrać to nie będziesz wiedział, co dzięki niemu możesz osiągnąć. Po za tym jest jeszcze jedna zasadnicza różnica po między telefonem a MLM-em. Jeśli do telefony nie dołączą Ci instrukcji obsługi to i tak dasz rady z niego zadzwonić, ale jeśli nie będziesz miał takowej instrukcji przy budowaniu biznesu MLM to najprawdopodobniej nie zbudujesz tego biznesu w ogóle.

Zapomnij o wspaniałej firmie, zapomnij o fenomenalnym produkcie, zapomnij o wielkich szkoleniach i systemie wsparcia tej firmy, zapomnij o wspaniałym planie wynagrodzeń, który oferuje ta firma. Jeśli nie znajdziesz osoby, która pokaże ci jak to wszystko możesz w sposób profesjonalny wykorzystać nie jest to wszystko warte funta kłaków i daremne są Twoje starania, bo sam najprawdopodobniej daleko nie zajdziesz.
Jest jeszcze jedna problem, który wcześniej czy później nie omija żadnego lidera MLM. Przychodzi taki czas, że stajemy w miejscu i biznes nasz przestaje się rozwijać. Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy z nas ma swoje dobre i złe dni. Przychodzą czasami chwile zwątpienia i rozterek życiowych, które negatywnie oddziaływają na rozwój naszego biznesu. Musisz mieć wtedy w pobliżu osobę, która pomoże Ci wyrwać się z tego stanu odrętwienia i ze zdwojoną siła ruszyć naprzód. W takiej chwili nie pomoże ci Twoja firma, pomóc może ci tylko Twój osobisty SPONSOR, bo tylko jemu bezpośrednio zależy abyś Ty podążał dalej droga sukcesu.

Jeśli szukasz swojego miejsca w MLM, to swoje poszukiwania rozpocznij od znalezienia odpowiedniego SPONSORA. Razem z nim i przy jego wsparciu z pewnością wykorzystsz wszystko to, co jest najlepsze w tej branży i osiągnąć swój własny osobisty sukces.

MLM to WSPÓŁPRACA a nie praca, pamiętaj o tym!!!

.

.

Szukasz SPONSORA – MENTORA? Skontaktuj się ze mną 🙂

,

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *