6 kroków, aby zmienić swoje życie

O tym jak uruchomić efekt domina zmian i nie utknąć w miernej rutynie.
Nadzieja jest fundamentalną zasadą wszelkich zmian. Ci którzy się zmieniają, mają w sercu nadzieję, ludzie którzy nie mają nadziej, nigdy nie będą się zmieniać. To Ty jesteś odpowiedzialny za zmiany, które mogą dokonać się w Twoim życiu.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz zmienić swoje życie, jeśli oczywiście naprawdę chcesz. Możesz je poprawić, zrobić je od nowa, zrobić je lepiej. Wszystko zależy od zmiany sposobu myślenia. Więc jesteś gotowy?
Przejdziemy teraz przez 6 kroków uniwersalnego planu, który pomógł ogromnej liczbie ludziom dokonać wielu pozytywnych zmian.

Oto jak możesz dać sobie trochę nadziej na zmiany:

  1. Jeśli zmienisz swoje myślenie, zmienisz swoje przekonania.

Zmiany zaczynają się w umyśle. To w co wierzymy, to nic innego jak produkt uboczny tego o czym myślałeś na tyle długo, aż kupiła to Twoja świadomość… i podświadomość. W to co wierzysz i o czym myślisz, to zbiór ciągłych myśli, które tworzą Twoje przekonania. Wystarczy zmienić proces myślenia, rozbijając go na kilka zarządzanych i kontrolowanych przez Ciebie kroków, a zmieni się postrzeganie ryzyka związane ze zmianami, a to będzie miał bezpośredni wpływ na Twoje przekonania.

  1. Kiedy zmieniasz swoje przekonania, zmieniasz swoje oczekiwania.

Wiara to nic innego jak przekonanie, że możesz coś zrobić. To wewnętrzne uczucie,  które mówi Ci, że to czego się podejmujesz jesteś w stanie osiągnąć. Chyba każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, gdzie przy pierwszym rzucie oka i po kilku chwilach namysłu stwierdzamy – OK, mogę to zrobić.

Jaki z tego wniosek? Nasze przekonania nie mają wielkiej mocy… wystarczy mieć szeroko otwarte oczy, a nasze szanse stają się realne, przez co nasze wizje stają się rzeczywiste. Nie mniej przekonania które posiadamy, kontrolują wszystko co robimy – jeśli wierzysz że możesz, lub uważasz  że nie możesz, w oby tych przypadkach masz rację.

  1. Po zmianie Twoich oczekiwać, z łatwością możesz zmienić swoje nastawienie.

Twoje oczekiwania mają bezpośredni wpływ na Twoje nastawienie. Większość ludzi przyzwyczajona jest do swojej monotonności i nie oczekuje czegoś innego, czegoś lepszego. To co robią jest dla nich po prostu wygodne a ich nastawienie do życia  powoduje, że nie są w stanie wyjść poza swoją strefę komfortu.
Jak kiedyś zauważyła Nelson Boswell – “Pierwszym i najważniejszym krokiem do sukcesu jest oczekiwanie i świadomość tego, że możemy odnieść sukces.”

  1. Gdy zmienisz swoje nastawienie, zmienią się Twoje zachowania.

Jeśli udało Ci sie zmienić swoją postawę i nastawienie, i kiedy angażujesz się w coś nowego, Twoje zachowanie samoczynnie zaczyna się zmieniać. Naturalnym skutkiem tego jest także zmiana osobowości i zainteresowań. A wszystko to dla tego, że wyruszasz w nową życiową “podróż”, zazwyczaj z nowymi ludźmi i w nowym otoczeniu.  1. Po zmianie zachowania przychodzi czas na nowe rozwiązania.

Większość ludzi woli raczej żyć ze starymi problemami niż szukać nowych rozwiązań. Woleliby żyć w wygodnej rutynie, niż dokonywać korekty i szukać zmian. Nawet wtedy, gdy wiemy, że zmiany mogą przynieść nam wiele dobrego nie decydujemy się na nie, bo każda zmiana powoduje u nas dyskomfort i czucie niezręczności. Dopóki nie zbierzemy się na odwagę i nie przyzwyczajmy się do życia z czymś, co nie koniecznie jest dla nas wygodne, nie możemy poczuć się lepiej.
Tylko dzięki nowym rozwiązaniom możemy dokonać zmian, bo przecież głupotą byłoby oczekiwać czegoś nowego, czegoś lepszego, robiąc dalej to samo co do tej pory.

  1. Dzięki nowym rozwiązaniom, możesz zmienić swoje życie.

Łatwiej nam jest wytłumaczyć się ze swoich niepowodzeń niż znaleźć pretekst do szukania nowych możliwości na odniesienie sukcesu. A wszystko dla tego, że ludzie którymi się otaczamy, bardziej skłoni są zrozumieć nasze niepowodzenie niż służyć nam radą i cieszyć się z naszego sukcesu. Ale musisz wiedzieć, że ludzie którzy szukają usprawiedliwienia i zrozumienia dla wszystkiego co im nie wyszło, nigdy nie będą w stanie odnieść prawdziwego sukcesu.
Czy znasz ludzi ze swojego otoczenia, którzy zawsze znajdą wymówkę na wszystko? Czy nie prawdą jest, że żaden z nich nie może poszczycić się czymś wielkim? Możesz być pewien, że każdy kto ciągle wybacza sobie poniesione porażki, każdy kto sam siebie przeprasza i pozwala sobie samemu na wyjątkowe traktowanie, nigdy nie wykorzysta swojego twórczego potencjału, jakim obdarował go Bóg. To jest nie możliwe, aby jednocześnie szukać wymówek i rozszerzać swoje możliwości.

 

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *