PayTrade – rewelacyjny program MLM czy niedopracowany przekręt???

Od kilku tygodni aż huczy w polskim Internecie o wchodzącym na rynek nowym projekcie MLM pod nazwą PayTrade. Osoby, które rekomendują ten projekt twierdzą, że jest to rewelacyjnie skonstruowany program zarabiania pieniędzy, oparty na systemie MLM, w którym produktem są fundusze inwestycyjne zarządzane przez firmę Nordea lub Compensa. Napisałem lub, bo w ciągu ostatnich kilku tygodni PayTrade kilkakrotnie zmieniał wersję w tym temacie, ostatecznie wychodzi na to, że ma być to Nordea. Produktem Nordea miały być dziesięcioletni fundusze inwestycyjne z pięcioletnim okresem składkowym w wysokości 6.400 zł rocznie. Pierwsza składka miała być opłacona za rok z góry, czyli jednorazowo 6.400 zł a od drugiego roku składki miesięczne lub kwartalne.
Firma PayTrade prowizji, jakie ma otrzymać od Nordei ma zainwestować w lokaty bankowe i energię odnawialną a zyski maja być przeznaczone wynagrodzenia w systemie MLM tworzonym przez PayTrade.
Praktycznie codziennie o 20:00 prowadzone są webinary przedstawiający program i firmę PayTrade.

Jakieś trzy czy cztery tygodnie temu ja także zostałem zaproszony właśnie na taki webinar, a osoba, która wstępnie przedstawiła mi ten projekt wypowiadała się o nim w samych superlatywach. Oczywiście skorzystałem z zaproszenia i wysłuchałem webinary.
Powiem szczerze, że to, co tam usłyszałem dosyć mocna mnie zaciekawiło i ogólnie cały projekt wydał mi się warty uwagi. Następnego dnia poprzez znajomą, która poleciła mi PayTrade byłem już umówiony na spotkanie z jednym z inicjatorów tego projektu. Zorganizowanie takiego spotkania nie było problemem, bo osoba ta bywała od czasu w moim mieście,
Za parę dni ja i kilka osób zaproszonych przez moją znajoma spotkaliśmy się z Panem nazwijmy go X na kawie w jednej z Suwalskich kawiarni. Po godzinnej rozmów i prezentacji Pana X, PayTrade jako biznes wydawał mi się dosyć obiecujący do takiego stopnia, że zacząłem zastanawiać się poważnie nad podjęciem działań biznesowych.
Dokonałem wstępnej rejestracji w systemie i czekałem na rozwój sytuacji, jednocześnie szukając informacji na potwierdzenie tego, że warto się angażować w PayTrade.

Pierwsze wątpliwości pojawiły się u mnie po którymś z webinarów, na którym dowiedziałem się, że jak system ruszy, wszystkie osoby, które są już zarejestrowane w systemie PayTrade będą miały kilka dni na wykupienie produktu, którym miały być fundusze inwestycyjne w firmie Nordea. To, co mnie zaniepokoiło to fakt, że najpierw należało dokonać wpłaty 6400 zł na podane przez PayTrade konto w Banku Nordea a dopiero po kilku czy też kilkunastu dniach miała być doręczana umowa zakupu produktu.
Nie mam dużego doświadczenia w tego typu inwestycjach, ale fakt, że najpierw wpłata a później umowa wydał mi się podejrzany. Wynikałoby z tego, że kupujemy tzw. kota w worku.
Nie słyszałem, aby w tego typu transakcjach któraś z firm zajmujących się funduszami, praktykowała takowe rozwiązania.

Właśnie w chwili, gdy moje zaufanie do PayTrede zaczęło maleć, skontaktowała się ze mną mailowo Pani Rzecznik Prasowy Nordea Polska. Pani Rzecznik odnalazła mój post reklamujący program PayTrade, który umieściłem na Facebooku i miała do niego wiele zastrzeżeń i obiekcji. Wyszło na to, że Firma Nordea nie ma i nigdy nie miała nic wspólnego z firmą PayTrade.

 

Poniżej przytoczę kilka moich pytań i oficjalnych odpowiedzi Pani Rzecznik:

Czy Pani, jako Rzecznikowi Prasowemu firmy Nordea jest znana firma PayTrade? Co łączy firmę Nordea z firmą PayTrade?
Firma Paytrade reklamowała się w internecie i była opisywana na forach internetowych, jako oferująca produkty Nordea. Ponieważ nie mamy podpisanej umowy z tą firmą – wezwaliśmy ją do zaniechania naruszeń, oraz poinformowaliśmy na stronie internetowej, że firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ponadto, podejmowane przez ten podmiot działania sprzedażowe, promocyjne i reklamowe odbywają się bez wiedzy i zgody Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Osoby, które promują projekt PayTrade twierdzą, że pomiędzy PayTrade i Nordea od dłuższego czasu były prowadzone negocjacje związane z zawarciem umowy o współpracę i w rezultacie obie strony doszły do porozumienia i podpisały umowę o współpracy na dystrybucję funduszu inwestycyjnego Nordea. Czy to prawda?
Firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Takie negocjacje nie były prowadzone.

Czy firma Nordea w jakiś sposób kontaktowała się z firmą PayTrade i jaki był efekt tego kontaktu?
Podjęliśmy próby kontaktu, a także przesłaliśmy oficjalne wezwanie do zaniechania naruszeń na adres podawany na stronie internetowej firmy Paytrade. Z powodu braku kontaktu ze strony tej firmy – umieściliśmy na stronie internetowej oświadczenie iż firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Czy znany jest Pani program MLM, który promuje firma PayTrade, jako biznes powiązany z funduszami inwestycyjnymi firmy Nordea? Jeśli tak to, co Pani o tym sądzi?
Zależy nam na tym, aby budować długotrwałe relacje z naszymi klientami, dlatego zwracamy szczególną uwagę, aby oferowany produkt odpowiadał na potrzeby klienta. Jest również niezmiernie istotne, aby klient przed podpisaniem umowy posiadał pełną informację na temat zalet produktu, ale także opłat i ryzyk z nim związanych. Dlatego nie akceptujemy sprzedaży w modelu oferowanym przez Paytrade.
Informujemy, że firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ponadto, podejmowane przez ten podmiot działania sprzedażowe, promocyjne i reklamowe odbywają się bez wiedzy i zgody Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią pod numerem telefonu: 801 231 500.

 

Z tego wynika, że PayTrade sprzedaje fundusze inwestycyjne firmy Nordea, których niema.
W takim wazie, co sprzedaje PayTrade?

Co ciekawe pod adresem firmy PayTrade, który widnieje na ich stronie internetowej nie ma takiej firmy. Mój znajomy ze Stolicy poświęcił swój cenny czas i pofatygował się na ul. Emilii Plater 53 w Warszawie, gdzie na portierni biurowca, który stoi pod tym adresem otrzymał informację, że takowej firmy tam nie ma i nigdy nie było.W sieci znalazłem informacje, że działalność rzekomej firmy PayTrade bada także Komisja Nadzoru Finansowego.

Ze źródeł nieoficjalnych dowiedziałem się także, że Nordea i Compensa są na etapie przekazywania sprawy PayTrade odpowiednie organy ścigania twierdząc, że zaistniała sytuacja ma znamiona przestępstwa.

Na tą chwilę uważam, że „biznes” PayTrade ŚMIERDZI na kilometr jakimś przekrętem, którego jednak do końca nie mogę zrozumieć.
Ustaliłem także, że konta bankowe, które są podawane do wpłat są kontami w Banku Nordea, ale nie są przypisane do deklarowanych przez PayTrade umów. W takim wypadku pojawia się pytanie gdzie trafiają pieniądze wysyłane na te konta bankowe.
Z informacji, jakie uzyskałem w Nordei wynika, że jeśli takowe wpłaty trafiają na konto, które nie jest przypisane do żadnej umowy, powinny wrócić z powrotem do osoby wpłacającej…, ale czy tak będzie w tym przypadku?

Jeśli tak, to jaki interes ma w tym PayTrade?

C.D.N

Facebook Comments

38 thoughts on “PayTrade – rewelacyjny program MLM czy niedopracowany przekręt???

 1. Nie znam firmy PayTrade i nie będę próbowała oceniać tutaj ich działalności, ale napiszę kilka uwag, które nasunęły mi się po przeczytaniu artykułu:

  – firma może zarejestrować działalność pod adresem tzw. wirtualnego biura. Ze względu na ceny najmu biur w Warszawie i początkowe koszty uruchomienia działalności to obecnie dosyć popularna praktyka. Można mieć za niewielkie pieniądze ładny adres w Warszawie. Jest to także rozwiązanie np. dla osób przyjezdnych i tych, którzy nie mają możliwości zarejestrowania działalności pod własnym adresem, albo po prostu chcą mieć adres w stolicy. Nie musi to oznaczać nieuczciwych zamiarów, ale oczywiście warto zachować ostrożność. Firmy udostępniające adresy wirtualnych biur (a jest ich wiele)oferują często także obsługę korespondencji i salki konferencyjne na spotkania np. z klientami. Dla wielu przedsiębiorców może to być praktyczny sposób na efektywny początek działalności, zwłaszcza jeśli większość czasu spędzają w terenie.

  – firma, aby sprzedawać wybrane programy inwestycyjne, umowę może podpisać nie tylko bezpośrednio z Towarzystwem, ale także z dowolnym pośrednikiem lub Agentem Towarzystwa, działającym na rynku. Oczywiście ma wtedy dla siebie nieco niższą prowizję.

  – To co najbardziej w opisanym przypadku niepokoi, to sposób wpłat i podpisywania umowy. Najpierw bowiem z klientem powinien być spisany Wniosek na formularzu Towarzystwa (są to druki ścisłego zarachowania), a dopiero na jego podstawie wystawiana jest Polisa i dokonuje się wpłaty na numer rachunku bankowego, wskazany na Wniosku Towarzystwa. (W niektórych Towarzystwach Wnioski można także generować elektronicznie). Wystawienie i przesłanie Polisy może rzeczywiście trwać kilka do kilkunastu dni. Klient powinien otrzymać także szczegółową informację o produkcie i związanych z nim opłatach oraz ogólne warunki ubezpieczenia (czasem dodatkowe załączniki np. o dostępnych funduszach lub opłatach likwidacyjnych). Informacje te powinien otrzymać przed podpisaniem Wniosku. Pamiętajmy także, że umowy powinny spisywać osoby posiadające licencję KNF (Komisji Nadzoru Finansowego).

  – Co można stracić? Zgodnie z prawem przy tego rodzaju produktach klient ma 60 dni na odstąpienie od umowy, a jeśli pieniądze wpłyną w tym czasie na rachunek Towarzystwa, to zwróci je ono klientowi, a agentowi cofnie prowizję. Umowa zostanie rozwiązana bez konsekwencji, ale tylko jeśli wpłacisz rzeczywiście na właściwy rachunek Towarzystwa…

  – Istnieją także szczególne rozwiązania, ale wymają podpisania odrębnej umowy i nie mamy świadomości, czy taka umowa istnieje.

  Na tym etapie należy z pewnością zachować daleko idącą ostrożność.

  1. Dziękuję Pani Joanno za bardzo rzeczowy i merytoryczny komentarz.

   Ma Pani w 100% rację, można w dzisiejszych czasach mieć adres dla firmy praktycznie gdzie się tylko chce i w tym przypadku nawet byłoby to może i poprawne. Przecież PayTrade miał być biznesem robionym praktycznie w całości przez internet, ale… No właśnie, ale w takich przypadkach firmy oferujące wirtualne biura dają nie tylko adres na papierku, ale także m.in. obsługę poczty, sekretariat i miejscowy nr tel. Jest też tak, że jeśli jest to biurowiec, to taka firma figuruje w wykazie dostępnym np. u portiera, choćby po to, aby listonosz mógł mu zostawić korespondencję dla tejże firmy. W tym przypadku jest inaczej – mój znajomy i kurier z Nordei, o którym nie wspominałem w artykule otrzymali jednoznaczna i tą samą odpowiedź – nie ma takiej firmy pod tym adresem.
   Nie ma jej też w KRS-ie, a skoro jest to Sp. z o.o. musi tam widnieć.

   Ma Pani też rację, że PayTrade mogła podpisać umowę nie bezpośrednio z Nordea, lecz z jakimś Agentem, bo jest taka możliwość i duże prawdopodobieństwo, ale ja specjalnie czekałem z moim artykułem blisko 2 tygodnie na informacje z Nordei, która sprawdzała i taka możliwość. Otrzymałem od Pani Rzecznik ostateczną i według niej sprawdzoną informację, że PayTrade nie prowadzi sprzedaży na rzecz firmy Nordea.
   Dla mnie to jest jednoznaczna odpowiedź.

   Jeśli chodzi o wniosek, to sprawa przedstawia się następująco: faktycznie poprzez stronę internetową PayTrade generuje się elektroniczny wniosek…, który już na pierwszy rzut oka, budzi podejrzenia. To, co znajduje się na nim, nijak ma się do innych dokumentów i warunków podanych na stronie PayTrade, a poza tym nie ma na nim nr konta do wpłaty. Nr konta przychodzi mailem niezabezpieczonym żadnym certyfikatem itp. Wpłaty wymagają przed podpisaniem umowy co według mojej wiedzy jest nie normalne.

   Nie twierdzę, że jest to na 100% oszustwo, wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że wszytko się wyjaśni, bo szkoda mi tych osób, które się w to zaangażowały finansowo i biznesowo.

 2. Korporacje finansowe zabijają innowacyjne biznesy!!
  Coraz więcej dowiadujemy się o dziłaniach niezgodnych z prawem w stosunku do nowo powstałych pośredników finanoswych. W ten sposób potężne korporację wykorzystując swój kapitał, prestiż i renome przejmują pomysły na dystrybucję produktów finansowych.
  W ostatnim czasie ofiarą stała się firma PayTrade z Warszawy. Niestety w tym przypadku trafiła kosa na kamień. Okazało się, że za firmą PayTrade stoi potężna kancelaria prawna. Dzięki temu w najbliższym czasie w internecie zostaną zamieszczone nagrania demaskujące kłamstwa i oszczerstwa zarzucane firmie PayTrade.
  Już dziś UOIKK skontrolował 13 zakładów ubezpieczeniowych. AXA Życie, CARDIF Polska, Aviva, COMPENSA, EUROPA, HDI-Gerling Życie, PZU Życie, ING, NORDEA Polska, WARTA, LINK4 Life, Sopockie TU na Życie ERGO HESTIA, PROAMERICA Życie TU i Reasekuracji.
  Wszystkie stosują w umowach działania niezgodne z prawem.
  Ważny link!!
  http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,UOKiK-posypia-sie-kary-za-polisy-na-zycie,wid,11875716,wiadomosc.html?ticaid=1f532
  – Ubezpieczyciele nierzadko w bardzo zuchwały sposób naruszają prawa konsumentów. Narażają ich na straty, prowadzą do tego, że konsument mimo iż opłaca składkę, odszkodowania nie dostaje wcale albo otrzymuje je w dużo niższej wysokości niż mógłby – powiedziała prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

  1. Witam Panie Łukaszu.
   Cieszę się, że wreszcie zabrał Pan głos w tej sprawie. Jest Pan przecież jednym z inicjatorów PayTrade. Proszę mi powiedzieć, gdzie w Warszawie jest siedziba firmy PayTrade, bo pod adresem, który podajecie na stronie internetowej (Emilii Plater 53) dowiedziałem się, że nikt tam o PayTrade nie słyszał. Jaka jest prawda?
   Poza tym proszę mi wyjaśnić – jeśli łaska – czemu firmy PayTrade nie znalazłem w Krajowym Rejestrze Sądowym?

   Osobiście liczę na szybkie wyjaśnienie tej sprawy, bo jak Pan wie jestem w to poniekąd zaangażowany.

 3. Witam

  Panie Stanisławie co do KRS dlaczego to tak długo trwa, ponieważ nałożyły się dwie rzeczy, pierwszą z nich był okres urlopowy i tym samym KRS ( sędzia ma miesiąc urlopu) a drugą była zmiana nazwy z PTP sp. z o.o na PayTrade Polska sp. z o.o. Tym samym na Emilii Plater 53 był złożony pierwszy akt notarialny, w którym nazwa spółki była skrótem PTP sp.zo.o. Proszę sprawdzić i dowiadywać się u źródła pisząc na maila pomoc@paytrade.eu otrzyma Pan wszystkie niezbędne informacje zamiast pisać takie rzeczy. Kancelarie PayTrade Polska wezwały do zaprzestania stosowania nieuczciwych praktyk na rynku NORDEA Bank który po otrzymaniu od sądu pisma o zabezpieczenie usunął już to ze swojej strony! Takie samo pismo od sądu otrzymała NORDEA życie lecz jeszcze nie dokonali zmian, mają na to 7 dni. Tym samym jest to jasny przekaz o niszczenie nowo powstałych innowacyjnych biznesów, również jak już wspomniałem będą niebawem udostępnione nagrania, aby każdy mógł zobaczyć kto jest oszustem!!! Niebawem więcej informacji ponieważ PayTrade Polska jak i kancelarie działające ze spółką działają zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami uczciwych praktyk biznesowych w przeciwieństwie do ww firm finansowych, które bez sprawdzenia informacji zamieściły to na swoich stronach.

  1. Dziękuję Panie Łukaszu za szybką odpowiedź.
   Z tego co napisał Pan powyżej wnioskuję, że dążycie do jak najszybszego wyjaśnienia tej sporawy, co nie podważalnie jest DUŻYM PLUSEM dla PayTrade. Liczę na to, że będzie mnie Pan informował o dalszym rozwoju tej sprawy, abym mógł podzielić się konkretnymi faktami z czytelnikami mojego bloga.

  1. Tak Pani myśli?
   Oj zdziwiłaby się Pani ile osób jest w to zaangażowanych, poza tym nie zamierzam tu nikogo uszczęśliwiać na siłę… i oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną i z tym co piszę zgadzać.

 4. Dobrze ,że są tacy ludzie jak Pan tylko ja wyznaję taką.. zasadę i chyba Pan się ze mną zgodzi,że najpierw trzeba dokładnie sprawdzić a dopiero upubliczniać.Sposób w jaki Pan to przedstawił jest bardzo nie etyczny .Niech Pan wskaże chociaż jedną osobę ,która została oszukana przez firmę.Pozdrawiam !

  1. Pani Elżbieto wszystko zostało sprawdzone i to dokładnie:
   1. Nie ma takiej firmy, jak PayTrade Sp. z o.o, (przynajmniej na dziś), gdyby była figurowałaby w KRS.
   2. Pod adresem Emilii Plater 53 w Warszawie nie mieści się PayTrade.
   3. Firma Nordea nie podpisała z PayTrade żadnej umowy.

   Skoro te trzy podstawowe fakty są prawdziwe, gdzie tu brak etyki z mojej strony???
   Proszę zadać sobie pytanie – kto tu postąpił nie etycznie: ja publikując fakty, które zostały stwierdzone przez obie strony, czy inicjatorzy PayTrade, którzy nie dopięli prawnie wszystkiego i zaczęli promować biznes, którego tak naprawdę jeszcze nie było.
   Pisze Pani żebym wskazał chociaż jedną osobę, która została oszukana – jest ich kila set osób: ponad 500 osób, które łatwowiernie zarejestrowały się do tego programu licząc na to, że wchodzą w poważny i dochodowy biznes (w tym ja), z czego kilkadziesiąt wpłaciło pieniądze na konto, które nie było powiązane z żadną umową…, bo przecież jej nie było. Co z tego, że pieniądze zostały zwrócone z powrotem, chyba nie o to chodziło w tym biznesie? Wydaje mi się, że ci ludzie stracili dużo więcej, stracili cenny czas i zaangażowanie, które poszło na marne, a wszystko dla tego, że ktoś się z kimś nie dogadał.
   To nie ja wprowadziłem ludzi w błąd…

   Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że miało to być oszustwo, wręcz przeciwnie…, ale skoro nie ma się sprawy dopiętej na ostatni guzik, to nie rozpoczyna się biznesu, szczególnie jeśli chodzi o spore pieniądze.

 5. Witam serdecznie !!Zgadzam się z Panem .Były nie dociągnięcia/to tylko ludzie/ ale nie można firmy nazywać tak jak to zrobił Pan na forum PAY TRADE-REWELACYJNY PROGRAM MLM CZY NIEDOPRACOWANY PRZEKRĘT.Mam nadzieję,że wszystko się wyjaśni i zmieni Pan zdanie .Oby tak się stało.Pozdrawiam !!

  1. Pani Elżbieto zacytowała Pani tytuł mojego artykułu i mam wrażenie, że poza tytułem chyba nie czytała Pani reszty.
   Pisze Pani także, że ma Pani nadzieję, że zmienię zdanie – a na jaki mam zmienić?.
   Wydaję mi się, że nie zrozumiała Pani tego, co napisałem powyżej – nie jest moim zamiarem dyskryminowanie PayTrade czy też inicjatorów tego pomysłu (pomysłu a nie firmy, bo firma takowa nie istnieje). Wyraziłem tylko swoje obawy i stwierdziłem fakty, które zaistniały.
   Jeśli chodzi o te “niedociągnięcia”, to wydaje mi się, że minimalizowanie ważności uchybień, które popełniły osoby odpowiedzialne za PayTrade jest w Pani przypadku sposobem na wytłumaczenie własnego niepowodzenia w związku z PayTrade. Piszę nie powodzenia, bo przecież inaczej tego nazwać nie można skoro wchodzi się w biznes, który już na samym początku daje ciała.

   Pani Elżbieto, moim zdaniem stało się bardzo dobrze, że się tak stało. Gdyby każdy z nas miał bielmo na oczach i w ciemno wszedł w ten projekt, byłoby tak, że problemy zaczęłyby się trochę później, ale na pewno by się zaczęły. Skoro “dowódcy” tego projektu zlekceważyli reguły i nie dopięli wszystkiego prawnie jak należy na samym początku, mam prawo przypuszczać, że czym dalej mogłoby być gorzej. Mówiąc w skrócie – PayTrade powinien ruszyć za miesiąc a może nawet za dwa, gdy byłoby już wszystko prawnie usadowione i zapięte na ostatni guzik. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu much a nie przy robieniu biznesu.

   Mam tylko nadzieję, że odpowiednie osoby wyciągną z tego odpowiednie wnioski… i życzę im tego ze szczerego serca.

 6. Panie Stanisławie,
  Po raz kolejny pisze Pan, że nie ma firmy pod adresem Emilii Plater 53.
  W wyżej napisanym poście wydaje mi się, że dosyć dokładnie opisałem tą sytuacje.
  SPÓŁKA Z.O.O. W ORGANIZACJI NIE POSIADA JESZCZE KRS. Również powód jest opisany wyżej. Liczę na rzetelność tego bloga.

  1. Panie Łukaszu, napisałem to co sprawdziłem i co jest dla mnie jasne na daną chwilę… Jak jest faktycznie sądzę, że wyjaśni się w najbliższym czasie, co z pewnością stanie się także dzięki Panu – na co liczę.
   Wydaję mi się, że świadectwem na rzetelność tego bloga i moją jest fakt, że nie cenzuruje komentarzy, czego mam nadzieje jest Pan świadomy, ale życie mnie nauczyło, że w sprawach podobnych do tej trzeba słuchać obu stron i wyciągać wnioski, a nie polegać na zdaniu jednej z nich.
   Dla mnie to jedyne sensowne postępowanie.

 7. PayTrade kontra Nordea!!
  W ostatnim czasie w internecie huczy o sporze na lini PayTrade- Nordea.
  Posiadmy już wiarygodne informację o tym co zaszło w tej sprawie.
  Całe zamieszanie zaczęło się w chwili, gdy Nordea Bank na swojej stronie opublikowała ( bez porozumienia z firmą PayTrade Polska Z.O.O. w organizacji )
  Komunikat ostrzegający klientów przed działalnościa z firmą PayTrade.
  Dziś już wiemy, że zarząd firmy PayTrade skierował sprawę na drogę sądową.
  PayTrade postanowiło dystrybuuować produkt Nordea, w tym celu odbyło się spotkanie na szczeblu dyrekcja PayTrade, a Dyrektorem Sprzedaży Pan Bogdan M.
  Ów Dyrektor skierował dyrekcje PayTrade do firmy EuroPartner ( w której 49% udziałów posiada Nordea Polska), tłumacząc, że tylko od nich ten produkt można nabyć.
  Zarząd PayTrade podpisał umowę na pośrednictwo finansowe produkt Nordea Efekt z firmą EuroPartner, czyli pośrednio zawarł umowę z firmą Nordea, co jest zgodne z prawem i wiele firmy w ten sposób funkcjonuje.
  W ciągu kilku dni firma PayTrade zrobiła obrót na pokaźną kwotę.
  Dyrektor Sprzedaży Nordea skontaktował się z PayTrade w celu gratulacji obrotu.
  Po kilku dniach na stronie głównej Nordea zawiesiła komunikat o ostrzeżeniu w sprawie nawiązywania współpracy z firmą PayTrade.
  Po tym komunikacie zarząd PayTrade dowiedział się od swoich klientów. Mecanas, który reprezentuje PayTrade wysłał pismo do Nordea z żądaniem wyjaśnień i przeprosin. W tym czasie firma Europartner była tak samo zaskoczona jak PayTrade.
  W następnych dniach firma Nordea zastosowała brudne i niedoposzczalne chwyty mające na celu zdyskryminować fimę PayTrade i pozbawić ją wiarygodności.
  Na infolini PayTrade, telemartketerzy informowali klientów PayTrade, że pieniądze nie trafiły do nich na konta, a wnioski na które wpłacali były sfałszowane, co spowodowało, że klienci wraz z firmą PayTrade postanowili wycofać własne inwestycje.
  Na pismo mecenasa PayTrade wszsytkie środki klientów powróciły na ich własne rachunki. Dziwnym trafem przelew doszedł z kont Banku Nordea tytułem: zwrot składki ubezpieczeniowej ☺
  Już nie bawem w internecie zostaną opublikowane nagranie z rozmów infolinii Nordea, jak także potwierdzenia przelewów klientów PayTrade.
  Z tego wynika jasno, że Nordea skłamała w sprawie kont i zarzuciła PayTrade kłamliwe oskarżenia, co będzie miało swoje prawne konsekwencje.

  Podsumowując, cała sytuacja pokazała jak wielkie finansowe korporacje wykorzystując swoją potęgę, prestiż, kapitał potrafią przejmować początkujące innowacyjny biznesy.
  Jak mowią prawnicy w ponad 95% przypadkach nowe firmy nie podejmują „walki“ tylko ustępują ,ponieważ często nie mając środków finansowych na długą potyczkę sądową.
  W całej tej sytuacji Nordea popełniła jeden błąd. Nie spodziewała się, że za firmą PayTrade stoi jedna z większych kancelarii prawnych w kraju, którą z chęcia spotka się z firmą Nordea na sali sądowej.
  Na tą chwilą firma PayTrade posiada umowę na dystrybuję produktów finansowych z inną instytucją. Skan umowy pojawi się na stronie PayTrade.
  Na bieżąco informajcę będą się dla Państwa pojawiać w internecie o sytuacji z Nordea, natomiast firma PayTrade w dalszym ciągu prowadzi działalność i zaprasza Państwa do biznesu.
  A ja w swoim imieniu zapraszam Państwa na Webinar biznesowy, który odbywa się od poniedziłąku do piątku o 20 na stronie http://www.paytrade.eu

  1. Dziękuję Panie Łukaszu za obszerny komentarz. Liczę na to, że do Pana wpisu w najbliższym czasie odniesie się ktoś kompetentny z firmy Nordea.
   Zastanawia mnie fakt, dlaczego ciągle na stronie (w biurze) PayTrade widnieją pliki z dokumentami Nordea skoro macie podpisaną umowę z inną instytucją?

  2. Szanowni Państwo,
   W imieniu Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. (dalej „Towarzystwo”) informuję, że w związku z faktem, że firma PayTrade Sp. z o.o. posługiwała się nazwą Towarzystwa, bez jego zgody oraz oferowała produkty Towarzystwa w sposób przez Towarzystwo nieakceptowany, Towarzystwo podejmuje odpowiednie kroki w celu usunięcia naruszeń, włącznie z zawiadomieniem prokuratury oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Do czasu rozstrzygnięcia powyższych postępowań Towarzystwo powstrzyma się od dalszych komentarzy.
   Jednocześnie informuję, iż z wyżej wymienionych powodów, oraz ze względu na błędy formalne we wszystkich dotychczas otrzymanych wnioskach, Towarzystwo odmówiło przyjęcia do ubezpieczenia osób pozyskiwanych za pośrednictwem systemu PayTrade oraz zwróciło kwoty zapłacone tytułem składek.
   W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie proszę o kontakt pod adresem naszego biura prasowego dostępnym na stronie internetowej Towarzystwa.

   Katarzyna Golińska
   Rzecznik Prasowy
   Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

   1. Cieszę się, że Pani Rzecznik zabrała swój głos.
    Firma PayTrade posiada umowę z firmą Europartner. ( w której Nordea posiada 49% udziałów). Czyli PayTrade zawarło z Nordea umowę pośrednią, co jest normalne na rynku. A stało się tak, ponieważ Dyrektor Sprzedaży Nordea p.Bogdan M powiedział, że produkt Nordea Efekt jest do dostępny tylko w ten sposób.
    KNF oraz prokuratura została zawiadomiona przez kancelarię prawną, której właścicielem jest 100% udziałowiec firmy PayTrade.
    Cieszę się, że Nordea przyznaje się do tego, że kłamała klientów mówiąc na infolinii, że konta na które klienci wpłacili nie należą do nich. Pani Rzecznik pisze, że pieniądze zostały zwrócone 🙂 nagrania z infolinii za chwilkę pojawią się w sieci.
    Firma PayTrade skierowała całą sytuacje na drogę sądową.
    System PayTrade rozwija się coraz lepiej, a od listopada ruszają Czechy oraz Słowacja. Jeszcze raz podkreślam, że firma PayTrade ma wszystkie wymagane dokumenty, pozwalające jej dystrybuować produkty finansowe.

 8. Ciekawe, co spowodowało, że Dyrektor Sprzedaży Nordea, nagle zdecydował się na taki krok? Może nie dogadał się prowizyjnie?:)

   1. Jeśli nastąpił zgrzyt na lini Nordea -Europartner ( przez, którego PayTrade prowadził dystrybucję). To jaki mógł mieć cel dyrektor sprzedaży, aby skierować sprzedaż przez firmę Europartner ( 49% udziałowiec- Nordea) ?

     1. Wszystkich ubezpieczycieli czeka najbliższym czasie olbrzymi problem. Zawarte umowy, polisy regularnego oszczędzania zostały zawarte niezgodnie z prawem!!
      Wszystkim, co takie polisy upadły ( Nordea, Aegon, Skandia, Generali itp ) i dostali “grosiki”, albo w ogołe nic nie odzyskali, będą mogli te pieniądze odzyskać.
      Powstaje projekt, który to umożliwi.
      Póki co jest już profil na FB…
      Za chwilę pojawi się strona w internecie.
      Także na rynku inwestycyjnym czeka nas ogromna burza, która niestety odbije się na wielu pośrednikach (szczegółnie MLM!!!!! ) no i niestety na klientach.

     2. Dzięki za informacje, temat jest mi już znany i będę także o tym pisał w najbliższym czasie na http://www.manager-mlm.pl Usunąłem link do FB, bo po pierwsze nie jest on związany z tematem tego artykułu, a po drugie, mój blog nie jest “słupem ogłoszeniowym”…
      Jeśli ktoś ma coś sensownego do powiedzenia w tematach związanych z MLM, ogólnie pojętym biznesem, inwestycjami, zdrowiem itp. zapraszam na http://www.manager-mlm.pl , tam można podzielić się takimi informacjami i na dodatek pomóc cobie. Więcej na http://www.manager-mlm.pl/manager-mlm/
      …i jeszcze jedna sprawa, jeśli chce Pan/Pani aby następne komentarze od Pan/Pani były zaakceptowane na tym blogu, proszę pisać je z imienia i nazwiska. Te dopuściłem tylko dla tego, że były sensowne… ale więcej nie odstąpię już od reguły – “chcesz coś powiedzieć? przedstaw się”

  1. P.S.
   Pan Łukasz podesłał mi jeszcze jeden link do strony, na której szerzej można zapoznać się ze spółką PayTrade – http://www.imsig.pl/pozycja/2012/199/KRS/229906,PAY_TRADE_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
   Najprawdopodobniej jeszcze w tym będę miał spotkanie z przedstawicielem firmy PayTrade, więc na początku następnego tygodnia opublikuję kolejny artykuł o PayTrade. Sądzę, że wiele spraw zdołamy tym artykułem wyjaśnić.

 9. Znalazłem coś takiego na YouTube. Ciekawe czy Pani Rzecznik odniesie się do tego ??
  http://www.youtube.com/watch?v=2ATWx3MnpUA

  Zresztą i tak wszyscy klienci wiedzą, że Nordea rzucała oszczerstwa na firmę PayTrade i wszyscy klienci dostali zwrot kapitału z Nordea!
  Pan Panie Stanisławie przecież może to potwierdzić, ponieważ ma Pan znajomych którym wróciły pieniądze. Jak Pan się do tego odniesie?
  Pozdrawiam
  Jacek B

  1. Z tego co wiem, a wiem to z rozmowy z Panią rzecznik firmy Nordea, że konta które były podawane do wpłat były z banku Nordea. Pani rzecznik od samego początku poinformowała mnie, że pieniądze, które wpłyną na te konta zostaną zwrócone z powrotem do nadawcy…, bo podane konta nie są powiązane z żadną umową. Nie wiem co miałbym według ciebie tu potwierdzać, sprawa jest klarowna i nie ma co do tego żadnych niedomówień, przynajmniej dla mnie.

   1. Więc dlaczego na nagraniu pracownicy infolinii Nordea kłamią i oszukują klientów mówiąc, że konta zostały sfałszowane? i nie należą do nich?

    1. Na nagraniu nigdzie nie słyszałem, żeby ktoś nadmienił, że konta są sfałszowane. Pracownik Towarzystwa Nordea nadmienił tylko, że wniosek do nich nie dotarł, a konta które były podane przez PayTrade były fikcyjne. Fikcyjne a sfałszowane, to jest zasadnicza różnica. Poza tym to był pracownik Towarzystwa Nordea a nie pracownik Banku Nordea. Są to dwie odrębne instytucje i to, że pieniądze wpływają na konto w Banku Nordea nie znaczy, że trafiają do Towarzystwa Nordea. Trochę to zagmatwane, ale tak własnie jest.
     Poza tym stwierdzenia, kto kłamie, a kto nie zostawmy odpowiednim organom, rzucanie przedwczesnych oskarżeń nie służy tej sprawie.

     Jacek B, jeśli chcesz dalej zabierać głos, to zapomnij o podawaniu fikcyjnych maili i tak jak pisałem wcześniej…
     Pełne imię i nazwisko i prawdziwy adres e-mail, inaczej komentarz się tu już nie pojawi.

     Tworzenie kanałów na YouTube, które są anonimowe, także nie świadczy o rzetelności ich autora.
     Ktoś tu chce dojść prawdy, a sam chowa się za maską. Dla mnie to co najmniej nienormalne.

 10. Witam!! Ja też tak zostałam poinformowana przez przedstawiciela Firmy Nordea.Na pytanie ” no to co to były za wnioski,które podpisywałam i na jakie konto wpłynęły te pieniądze” pan Stanisław Szczerba /poprosiłam o nazwisko i tak się ten Pan przedstawił/powiedział,że mogły te wnioski być sfałszowane i że konto na które wpłacaliśmy pieniądze to może być kontem osoby prywatnej.Pozdrawiam Elżbieta Glapa

 11. Witam serdecznie.
  Publikuję Państwu treść pisma, które jedna z kluczowych klientów PayTrade wystosowała do firmy Nordea.

  Pragnę zawiadomić Zarząd NORDEA Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA. o tym, ze ich konsultanci udzielają kłamliwych informacji klientom.

  Wyjaśniam co następuje:

  Zainteresowałam się produktem, który był oferowany przez firmę Paytrade i wpłaciłam na konto NORDEA kwotę 6 400 zł, tytułem pierwszej składki, po zamieszczonej informacji na stronie NORDEA, ostrzegającej przed firmą Paytrade, postanowiłam, że wycofam te pieniądze. W związku z tym skontaktowałam się telefonicznie w dniu 8.10.12 r. w godzinach pomiędzy 14.00-16.00. Z informacji uzyskanych od Pana konsultanta , usłyszałam coś strasznego mianowicie, że to konto, na które wpłaciłam pieniądze jest fikcyjne i sfałszowane oraz nie ma tam żadnych pieniędzy. Zaznaczam, ze dnia 9.10. 12 r. otrzymałam zwrot pieniędzy z firmy NORDEA. Nie ukrywam byłam w ciężkim szoku widząc, że właścicielem konta jest NORDEA TU na Życie SA, a Pan z firmy NORDEA udziela mi tak kłamliwych informacji, nie rozumiem zachowania pracownika NORDEA, czemu miało to służyć, czy chodziło o zniszczenie firmy Paytrade, poprzez zasianie paniki wśród ludzi czy doprowadzenie niektórych klientów do zawału?
  Uznałam, że zarząd firmy NOREA powinien o tym wiedzieć, ażeby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

  Z poważaniem

  P.S
  Dodam, że wielu klientów PayTrade napisało tego typu do Nordea.

 12. TO JEST KLASYCZNA PIRAMIDA FINANSOWA OFERUJĄCA “zyski INWESTUJĄC W ZŁOTO” PODCZAS GDY PIENIĄDZE POCHODZĄ JEDYNIE POPRZEZ WCIĄGANIE KOLEJNYCH NAIWNIAKÓW POMPUJĄCYCH PIENIĄDZE. KILKA OSÓB NA GÓRZE DOSTANIE GRUBĄ KASĘ A POZOSTALI NA DOLE JEDYNIE JAŁMUŻNĘ NA OTARCIE ŁEZ (PO ZAINWESTOWANIU 1600 €

  1. Ostre słowa Panie Zenku. Czy ma Pan dowody na poparcie swojego twierdzenia, że to piramida finansowa?
   Chętnie poznam Pana spojrzenie na ta sprawę, proszę podzielić się swoim zdaniem tu w komentarzach, lub jeśli Pan woli proszę skontaktować się ze mną na priv.

 13. No właśnie… Też wpadłem na ten trop, ale nie chciałem o tym pisać, bo znów posypałyby się komentarze, że się czepiam.
  Tak na marginesie napomnę jeszcze, że jeden z założycieli PayTrade groził mi, że jeśli nie usunę tego wpisu i całej dyskusji to pozwie mnie do sądu…

 14. PayTrade to amatorstwo. to co oferuja każdy moze mieć korzystniej po za klubem . wystarczy poszukać.
  nie m sensu i sa nadal na liście ostrzeżeń KNF
  zmienili nazwe i myślą ,że ludzie nie skojarzą ich z zapisami n liście ostrzeżeń KNF
  Kombinatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *