Nie trać czasu i znajdź swoje DLACZEGO

Bardzo ważnym elementem w marketingu sieciowym jest efektywne wykorzystanie własnego czasu. Nie warto go marnować na rzeczy mało ważne, które zazwyczaj pochłaniają najwięcej naszego czasu…, a z efektami bywa rożnie.

Jak ogólnie wiadomo sponsorowanie nowych partnerów do MLM-u nie jest rzeczą łatwo (przynajmniej dla większości) i wymaga od nas zarówno wiedzy i znajomości odpowiedniej techniki jak i czasu. Dla tego właśnie, gdy nasz prospekt podejmuje odpowiednią dla nas decyzję (podejmuje z nami współpracę) czujemy prawdziwą przyjemność i zadowolenie.
Marzeniem każdego początkującego Networkera jest czuć taką przyjemność i zadowolenie przynajmniej raz w tygodniu. Między innym dla tego żeby te pozytywne uczucia nie były dla nas tylko marzeniem nie należy robić tego po swojemu i eksperymentować. Znacznie korzystniej jest posłużyć się doświadczeniami i radami bardziej doświadczonych osób. Dzięki temu zyskamy wiele cennego czasu i stracimy mniej nerwów związanych z odmowami.

Ale sponsorowanie to tylko mały trybik w naszej pracy w MLM, ważniejsze jest to, co dzieje się, a raczej powinno się dziać po sponsorowaniu. Od tego zależy nasz sukces i sukces osoby, którą zasponsorujemy. Tu zaczynają się obowiązki, których poprawne wykonanie jest kluczem do wolności i niezależności, o którą w MLM nam wszystkim chodzi.

Gdy nowa osoba podejmie z nami współpracę mamy obowiązek ją wyszkolić i przekazać swoje doświadczenie…, oczywiście ta druga osoba musi tego chcieć. W tej branży nie ma nic na siłę, to jeden z jej atutów.
Naszym głównym celem powinno być wyuczenie naszych ludzi umiejętności potrzebnych do tego, aby mogli rozpocząć działania (procedurę) w kierunku samodzielnego odniesienia sukcesu i aby mogli pomóc swoim ludziom zrobić to samo. Oczywiście, jako sponsorzy zawsze powinniśmy być dostępni dla nich, jeśli będą potrzebować pomocy, zachęty lub motywacji.

Biznes sieciowy wymaga od nas swego rodzaju moderowania i „tworzenia” ludzi, którzy będą jego filarami. Oczywiście mam tu na myśli samodzielnych Liderów zdolnych do podejmowania suwerennych decyzji, którzy przejmą pełną odpowiedzialność za swoje własne biznesowe struktury. Aby zacząć tworzyć Liderów oczywiście sami musimy stać się takimi Liderami.

Jak stać się Liderem?
I tu kolejny raz nie próbujmy tego zrobić sami z siebie i nie popełniamy błędów, które już zostały popełnione. Idźmy w ślad za tymi, którzy już przetarli szlak i są Liderami, wystarczy tylko ich naśladować. Dwóch lub trzech Liderów w twojej grupie może zmienić diametralnie twój biznes.

Gdzie szukać Liderów? Jak oni wyglądają? Skąd przychodzą?
Znalezienie odpowiedzi na te pytania jest na pewno niezmierne trudne, a może nawet nie możliwe. Liderzy wyglądają tak jak każdy z nas, mogą pochodzić z dowolnego miejsca na świecie, są po prostu normalnymi ludźmi.

Co sprawia, że normalny człowiek staje się Liderem w biznesie sieciowym?
Tajemnicą stania się Liderem w MLM jest jego DLACZEGO. Nie mam tu na myśli zarabianych pieniędzy, możliwości spłaty kredytu itp. Tego chce każdy z nas…, ale nie każdy z nas staje się Liderem.
Jedno co łączy wszystkich Liderów to ich OSOBISTE DLACZEGO, to powód dla którego codziennie stają z łóżka. To, co pozwala przezwyciężyć trudności, jeśli nie wszystko idzie gładko. Silne OSOBISTE DLACZEGO pozwala ci przetrwać, gdy masz w biznesie zły dzień, tydzień lub miesiąc.

Jak silne jest twoje DLACZEGO? Czy kiedykolwiek myślałeś o tym?
Jeśli nie to może teraz jest właśnie czas abyś to zrobił?
Usiądź wygodnie, weź do ręki długopis i zapisz swoje DLACZEGO. Jak skończysz pisać, przeczytaj to i zastanów się czy to, co napisałeś jest dla ciebie czymś osobistym i do czego podchodzisz emocjonalnie? Czy to będzie dla ciebie wystarczającym powodem, aby przetrwać w trudnych czasach? Jeśli nie, to szybko usiądź wygodnie jeszcze raz i napisz nowe swoje DLACZEGO.
Gdy już uznasz, że masz swoje DLACZEGO, trzymaj się go, miej go blisko siebie, abyś w razie potrzeby mógł sobie przypomnieć, dlaczego każdego dnia pomimo trudności jakie się zdarzają, jesteś tu gdzie jesteś.

W miarę upływu czasu twoje DLACZEGO z pewnością będzie się zmieniało i to jest OK. Ważne abyś zawsze miał konkretny powód, aby iść do przodu i nadążać za zmieniającym się życiem.

Liderem może stać się każdy. Może być nim twój lekarz rodzinny, sprzedawca ze sklepu za rogiem, sąsiadka, która samotnie wychowuje trójkę dzieci i ma ogromne marzenie…, aby zapewnić im to, czego sama niema. Nigdy nie dyskryminuj kogoś za to, że ma inne normy i inne swoje DLACZEGO niż ty.
Możliwe, że jutro lub za kilka dni zasponsorujesz do swojego biznesu najlepszego Lidera na świecie i choć na pierwszy rzut oka nie będzie on na takiego wyglądał, ale będzie on miał swoje DLACZEDO, które wyniesie go na sam szczyt…, a ty będziesz miał w tym swój udział.

 

 

Facebook Comments

One thought on “Nie trać czasu i znajdź swoje DLACZEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *