Czym jest MLM, …czym jest dla mnie?

Marketing Sieciowy stał się dla mnie wspaniałą alternatywą biznesu tradycyjnego, który prowadzę już od blisko 25 lat. Problemy i mankamenty, które są nieodzowną „atrakcją” tradycyjnej działalności biznesowej w MLM praktycznie nie istnieją, lub występują sporadycznie. Mam tu na myśli głównie problemy z pracownikami, dostawcami, logistyką, płatnościami za nasze usługi czy też towary, o urzędowej biurokracji nie wspomnę.

Według mnie największym atutem biznesu sieciowego jest to, że nie wymaga on ogromnego zaplecza finansowego potrzebnego do jego uruchomienia. W porównaniu do tradycyjnej firmy, w MLM możemy zacząć działać za ułamek kwoty, którą musielibyśmy wyłożyć, aby rozpocząć jakąkolwiek tradycyjną działalność gospodarczą.  W MLM początkowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, a w niektórych przypadka nawet kilkuset złotych może być podwaliną biznesu, który może ustawić nas na całe życie i w przyszłości przynosić ogromne dochody. Nie jest mi znana żadna inna forma biznesu, która za takie pieniądze daje możliwość prawidłowego startu i szybkiego rozwoju.

Kolejnym nigdzie niewystępującym atutem MLM jest wolność wyboru czasu pracy, miejsca pracy i osób, z którymi chcemy współpracować. Ta wolność jest ogromnym plusem tej branży, ale jest także pułapką, w którą można bardzo łatwo wpaść, …i wielu w nią wpada.
Wszystko będzie w porządku, jeśli za MLM-ową wolnością wyboru pójdzie w ślad nasza samodyscyplina i konsekwencja działania wcześniej ustalonego biznesplanu. Biznes MLM tak jak każde inne przedsięwzięcie wymaga ustalenia reguł i kierunku działania, ale bardzo często zdarza się tak, że wolność wyboru, jaką daje marketing sieciowy staje się pożywką dla naszego ludzkiego lenistwa i przysłowiowym „gwoździem do trumny” naszego biznesu.
Moja rada – wolność wyboru jest jak najbardziej OK., ale tylko dla ludzi, których stać na samodyscyplinę.

Poza tym Marketing Sieciowy to ogromna skarbnica ogólnej wiedzy dla przedsiębiorców.
Żadna inna branża nie kładzie tak dużego nacisku na edukację i rozwój osobisty pod każdym względem. MLM to wspaniała szkoła szeroko pojętej sprzedaży i budowania relacji z ludźmi, bez których żaden biznes nie może się obejść.

MLM to łańcuch ciągle nowych doświadczeń, które każdego dnia wzbogacają człowieka duchowo i intelektualnie. MLM to ciągle powiększająca się lista znajomych i przyjaciół, z którymi łączy nas nie tylko biznes. Wreszcie MLM to o wiele większe możliwości i szanse na spełnianie swoich marzeń i zachcianek niż przy każdej innej pracy. Dzięki dochodom, które nie wątpliwie mogą być w MLM praktycznie nieograniczone i wolności wyboru, o której pisałem powyżej, dobry Networker może powiedzieć, że jest wolny i nie zależny finansowo, …co jest z pewnością marzeniem większości ludzi.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *