Akumulacja w MLM

Praca w systemie Marketingu Sieciowego to nic innego jak proces akumulacji oparty na małych, pojedynczych i podejmowanych każdego dnia wysiłkach, które w ciągu dłuższego czasu dają wcześniej zamierzone rezultaty.

Efekty takiego działania są często porównywane do toczącej się kuli śniegowej, która sukcesywnie powiększa swój rozmiar i z biegiem czasu nabiera rozpędu. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że pojedyncze małe wysiłki mogą doprowadzić do naprawdę olbrzymich efektów i nim ich kula się rozwinie, rezygnują z jej toczenia.

.

Jeśli np. poświęcisz pół godziny dziennie na naukę gry na gitarze, której podstawy już znasz, to z dnia na dzień nie dostrzeżesz wielkich postępów, ale z perspektywy kilku miesięcy czy roku z pewnością zauważysz znaczące zmiany. Bez problemu zobaczysz, że osiągnąłeś postęp gdyż wcześniej znałeś tylko akordy a teraz możesz zagrać już kilka całych kawałków.

.

Porównanie MLM do kuli śniegowej jest idealnie właściwe. Systematyczność i konsekwencja w tym, co robisz bez względu na to czy ci się akurat chce czy nie sprawia, że twoja kula nie traci na prędkości, ale sukcesywnie się rozpędza. Taki cykl działań gwarantuje rozwój w każdym biznesu bez wyjątku, a w MLM jest wręcz modelowy.

.

Nie możemy także zapominać, że prawo akumulacji działa również w odwrotną stronę. Kiedy np. robisz rzeczy, które ci nie służą, dajmy na to palisz papierosy czy nadużywasz alkoholu, robisz to dla chwilowej przyjemności i od razu nie widzisz, że szkodzą one twojemu zdrowiu, ale po 20 czy 30 latach dochodzisz sam do wniosku, że twoje zdrowie drastycznie się pogorszyło.

To także efekt kuli śniegowej tyle, że negatywny.

Paląc po jednym papierosie nie zauważasz ogromu kumulującej się w twoim organizmie trucizny, ale jeśli zdasz sobie sprawę ile ich wypaliłeś przez te wszystkie lata to z pewnością głowa cię rozboli na samą myśl o tych ilościach.

.

Tak samo będzie z twoim biznesem. Jeśli zaczniesz odpuszczać wcześniej zamierzone działania, bo nie będziesz miał chęci do pracy czy też przestaniesz być punktualny i będziesz spóźniał się na umówione spotkania to szybko ludzie przestaną się z tobą umawiać. Staniesz się dla nich z biegiem czasu człowiekiem nie odpowiedzialnym i nie godnym ich zaufania. Na początku pewnie tego nie zauważysz, ale po czasie zrozumiesz, że stałeś się tak leniwy i niesłowny, że weszło ci to w krew i inaczej już nie potrafisz. Twoje negatywne działania skumulują się doprowadzając do tego, że twoja negatywna kula sukcesywnie zacznie nabierać rozpędu i potoczy się w ślepy zaułek.

.

Jeśli swój wysiłek ukierunkujesz na osiągnięcie konkretnego celu i podejmiesz codzienne, powtarzające się działania zmierzające do jego osiągnięcia to z pewnością prawo akumulacji wcześniej czy później musi zadziałać. Jeśli zdecydujesz się popracować nad czymś, co w dalszej perspektywie może przynieść konkretny cel i wytrwasz w swoim zamierzeniu to możesz być pewien, że zbierzesz dorodne owoce swojej pracy. Wszystko zależy tylko od ciebie, od twojej sumienności i wytrwałości.

.


Facebook Comments

7 thoughts on “Akumulacja w MLM

  1. Nawet FERDEK to poznał 🙂 Stanisław BINGO !!!!
    Po opanowaniu zasady zarządzania czasem, czas na “kulę śniegową” – powiem krótko, do ćwiczeń MARSZ!!!
    Pozdrawiam . 😉

  2. I am web surfing above 3 working hours lately, nonetheless My spouse and i hardly ever discovered every exciting post such as the one you have. It is lovely worthy of sufficient for me. In person, if most online marketers and also writers produced outstanding content because you do, online may be much more beneficial than ever before.

  3. Pingback: Mlm Leads

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *