RELACJE – Największa siła jak i słabość…

Czy zastanawialiście się kiedyś, co wywołuje w człowieku największe emocje i podniecenie?
Osobiście zastanawiałem się nad tym kilka razy i zawsze dochodziłem do tego samego wniosku – są to RELACJE miedzy ludzkie.
Relacje to obszar, który ma niesamowity wpływ na nasze emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Poczynając do tzw. motyli w brzuchy i kończąc na palpitacji serca wszystko opiera się na relacjach. Mocniejsze bicie serca, uderzenie krwi do mózgu czy też nawet brzydko mówiąc „sraka” mogą być wywołane przez naszą reakcję na drugą osobę.
Znalazłem nawet kiedyś gdzieś jakieś badania naukowe, które wykazały, że relacje, a zwłaszcza nieporozumienia z nimi związane wywołują podobną reakcję w człowieku, jaką kilkaset lat temu przeżywali ludzie np. w przypadku zagrożenia życia ze strony dzikich zwierząt.

W dzisiejszych czasach umiejętność nawiązywania kontaktów i tworzenie dobrych relacji z innymi ludźmi to podstawa każdego przedsięwzięcia. Umiejętność ich podtrzymywania i ciągłego pogłębiania decyduje o naszych sukcesach zawodowych i daje poczucie szczęścia w życiu osobistym.
Jeżeli nie będziemy otaczać się ludźmi, z którymi będziemy mogli podzielić się swoją wiedzą to po cóż nam ta wiedza. Co zostanie z naszego doświadczenia skoro nie będziemy mieli, komu go przekazać. Co z tego, że jesteśmy np. wspaniałymi ludźmi skoro nikt o tym nie wie z powodu tego, że jesteśmy niedostępni dzięki swojej nieśmiałości?

Spotykając się z ludźmi i nawiązując nowe znajomości coraz bardziej widzę, że najtrudniejszą i zarazem najcenniejszą rzeczą w naszym życiu są relacje. Nie zawsze jednak chodzi tu tylko o relacje z innymi, nie mniej ważna jest także nasza osobista relacja do samego siebie.
Zastanówmy się czy nie jest tak, że to jak postrzegamy innych zależy od tego jak postrzegamy siebie i jacy sami jesteśmy. Jeśli jesteśmy ludźmi podejrzliwymi i nie wierzymy innym w ich dobre chęci to z reguły tak jest, że sami też tymi dobrymi chęciami nie grzeszymy. Jeśli nie kochamy samego siebie i nie jesteśmy wyrozumiali dla siebie to z pewnością trudno nam będzie pokochać inną osobę i przymknąć oko na jej słabości. Świat, który wokół siebie tworzymy i to jak traktujemy innych jest lustrzanym odbiciem tego, jacy sami jesteśmy.

Z pewnością warto zastanowić się, jakie czynniki wpływają na to jak układają się nasz relacje z innymi? Warto zadać sobie pytanie, czego byśmy oczekiwali od innych w stosunku do siebie?
Gdy będziemy znali już odpowiedź na te pytania postarajmy się dokonać zmian w samym sobie, aby to, czego oczekujemy od innych mogło wyjść także i od nas samych.
Zmiany te nie powinny polegać tylko na mechanicznym wyuczeniu się pewnych zachowań, dzięki którym łatwiej nam będzie dojść do naszych celów, lecz muszą wyjść z naszej świadomości i chęci pozytywnej zmiany naszego charakteru. Musimy znaleźć w sobie siłę i odwagę na niczym nieskrępowaną komunikację z innymi przy jednoczesnym poszanowaniu swoich i cudzych wartości.

Z pewnością powinniśmy poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jakie wartości są dla nas osobiście ważne w relacjach z innymi, co moglibyśmy zrobić, aby stały się dla nas priorytetem i jakich zmian dokonać w naszym życiu i w samym sobie, aby relacje stały się naszym atutem i naszą siłą.

Nie chodzi mi tutaj o jakiś kamuflaż, uprawianie jakiejś polityki czy też technik wpływania na innych, ale o bycie samym sobą w kontaktach z innymi ludźmi i czerpanie przyjemności z obcowania z nimi. Chodzi mi o autentyczną przyjemność i swobodę bycia w śród innych, bo nic tak nie wpływa kojąco na nasz organizm jak dobre towarzystwo i miła zabawa.

Pamiętajmy, że od relacji z innymi ludźmi w równym stopniu uzależniony jest nasz sukces jak i nasze niepowodzenia.
Jeśli tak jak ja, zajmujesz się MLMem, a relacje z innymi nie są twoją dobrą strona to musisz po prostu się zmienić albo tracisz czas w tej branży.
Nie ma różnicy czy jesteś biznesmenem czy pracujesz na etacie, czy jesteś stary czy też młody, czy jesteś biały czy czarny, jeśli nie zadbasz o swoje relacje z innymi ludźmi to nie masz żadnych szans ani na tym ani na tamtym świcie.


Facebook Comments

One thought on “RELACJE – Największa siła jak i słabość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *