Czym tak naprawdę jest Network Marketing?

Kiedyś na jednym spotkaniu z moim dawnym znajomym rozmawialiśmy na temat MLM.
Mój znajomy nie miał wcześniej nic wspólnego z naszą branżą, mówiąc krótko był zielony w tych sprawach.
Tłumaczyłem mu przez kilkadziesiąt minut, na czym polega Marketing Sieciowy, jaka jest jego idea i co trzeba robić, aby osiągnąć sukces w tej branży.

Widziałem, że jest zainteresowany tym co mówiłem, ale od czasu do czasu zauważałem także mały grymas na jego twarzy.Na koniec zapytałem go, co o tym sądzi.

Słuchaj – mówi do mnie mój znajomy – ja tu widzę, że ten twój biznes nie różni się wiele od tego, co ja robię obecnie. Jak by nie patrzeć tak jak w każdym innym biznesie tak i w MLM trzeba po prostu mieć ZNAJOMOŚCI.

Tak to było trafne określenie, może nie w potocznym tego słowa znaczeniu, ale z pewnością można tak to nazwać.
Podstawą rozwoju każdego biznesu MLM są znajomości, czyli nasza lista kontaktów i umiejętność jej poszerzania. Ilość osób, których znamy wymiernie przekłada się na nasz sukces i szybkość rozwoju naszego biznesu, nie jest to regułą tylko w branży, MLM ale prawie w każdym innym biznesie.
Jak wiem z praktyki ta właśnie sprawa szwankuje u większości nowych ludzi wchodzących do marketingu sieciowego. Wielu z nich długo nie może zmienić swojego sposobu myślenia i ciągle myśli kategoriami pracownika etatowego uważając, że muszą do wszystkiego dojść sami. Skupiają się na samodzielnych zadaniach, zapominając o innych na tym świecie.
W szczególnie złej sytuacji są osoby, które przez wiele lat pracowały w jednej firmie i pozostawały tylko w określonym kręgu znajomych. Gdy przychodzi czas, że muszą one szukać innego zajęcia lub zmieniają branże powstaje problem ze znalezieniem pracy i w efekcie stają się oni bezrobotni na dłuższy okres.
Wnioski nasuwają się same – bez względu na to, czym się zajmujemy i w jakiej branży pracujemy pamiętajmy o ciągłym zdobywaniu nowych kontaktów (znajomości) i poznawaniu nowych ludzi. Ponadto musimy zadbać o ich pogłębianie i budowanie pozytywnych relacji z osobami z naszego kręgu wpływów.
Samo zapoznanie się czy też wymiana wizytówek nie załatwia sprawy. Aby taka znajomość zaowocowała w przyszłości wymiernymi korzyściami dla nas, musimy zadbać, aby od pierwszego zapoznania się przejść do relatywnych kontaktów.
Budowanie relacji z ludźmi powinno stać się reguła i standardowym działaniem każdego biznesu.
Ważne jest także abyś robił/a to nie z pobudek uzyskania własnych korzyści, ale z chęci pomagania innym, rozszerzając tym samym krąg własnego oddziaływania, a jednocześnie stając się osoba przyciągającą innych.
Nie zastanawiaj się, co Ty będziesz z tego miał – zapewniam, że więcej niż może Ci się wydawać.
Jeśli staniesz się osoba pomocną innym będziesz mógł w przyszłości wykorzystać ich zdolności i umiejętności czy też skorzystać z ich kontaktów (znajomości) z innymi ludźmi. Staniesz się wtedy ogniwem łączącym oferujących z potrzebującymi a przy okazji połączysz przyjemne z pożyteczny.

 

Facebook Comments

6 thoughts on “Czym tak naprawdę jest Network Marketing?

 1. I’ve been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 2. Hi, I do believe this is an excellent blog.

  I stumbledupon it 😉 I will return yet again since I saved as a favorite it.
  Money and freedom is the best way to change, may you be rich
  and continue to help others.

 3. Before committing your time and resources to a new business venture, which may require this skill, it would be important to spend some time
  developing the skill set first. In order to earn a profit, you must have dedicated hard-working people
  in your network that are actively developing their own
  set of business contacts. If starting a pre-paid legal service business is not your specialty then consider joining other MLM companies such as Mary Kay or Avon, which are companies which sell
  and distribute beauty products.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *